PAPOUŠÍK FISCHERŮV

Třída

Ptáci

Řád

Papoušci

Čeleď

Psittaculidae

Výška

15 – 20 cm

Váha

40 – 60 g

Délka života

10 – 15 let

Výskyt

Ve volné přírodě zejména ve východní Africe (na severu Tanzanie a na jižním a jihovýchodním pobřeží Viktoriina jezera)

PAPOUŠÍK FISCHERŮV

POPIS:

Papoušík Fischerův patří k menším druhům papoušků. Často mívá zelené peří, které ve spodní části přechází ve žluté odstíny. Líce, čelo a hrdlo mívá agapornis oranžovo-červené, hlava bývá olivově zelená. Krk a také část hrudi bývá zbarvený do zlatavé barvy. Ocasní pera tvoří žlutá a černá pírka, ale z větší části pírka světle modrá. Tento druh agapornisů mívá tmavě hnědé oči, které jsou obklopené bílým neopeřeným prstencem. Nohy agapornise jsou šedé a zobák červený. Papoušík Fischerův má dnes nesčetně mnoho podob a barevných mutací, také se vyskytuje papoušík barvy modrá, bílá, žlutá a u některých jedinců fialová a existují i světle modrá, žlutá, hráškově zelená, lutino, skořicová a albino mutace.

 

CHARAKTER:

Je to společensky založený papoušek, jde o aktivní a inteligentní druh. Je velice aktivní a řadí se mezi výborné letce. Patří však také mezi relativně hlučné ptáky.

 

ZAJÍMAVOSTI:

  • Slovo agapornis je složenina z řeckého pojmenování lásky (agape) a ptáka (ornis). V angličtině jsou nazýváni lovebirds – ptáci lásky, protože pozorování zamilovaných agapornisů je přímo balzámem na duši. Hodiny a hodiny se dovedou spokojeně probírat pírky svého společníka nebo společnice, něžně se oždibovat zobáčky a tulit se bok po boku na společném bidýlku.
Mapa výskytu

Naše zvířátka